kentsel_donusum_nedir6306 sayılı kanunun sunduğu en önemli muafiyetlerden bir tanesidir. Yapıların yenilenme sürecinde ortaya çıkacak olan belediye harçları yaklaşık bir daire fiyatı mertebelerine ulaşmaktadır. Kentsel Dönüşüm kanunu ve yönetmelikleri sayesinde bu harçların tamamından muafiyet sağlanmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ilk aşama deprem risk raporu hazırlanmasıdır.

Bazı belediyeler Kentsel dönüşüm harcı adı altında malik ve müteahhitlerden ücretler talep etmektedir. Bu ücretler bazı yapılarda çok yüksel bedellere ulaşabilmektedir. Böyle bir harcın yasal olarak tahsil edilemeyeceğini hatırlatır ve bu konuda yetkili merci olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ve BİMER’e resmi olarak başvuru yapılmasını konusunda tüm hak sahiplerini uyarıyoruz.

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 23/02/2016