DİPU Kentsel Dönüşüm 500x250 PngKentsel dönüşüm yasasından yararlanmak için firmamıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular işlem yapılacak yapı malikleri veya maliklerin yasal temsilcileri tarafından firmamıza yönelik hazırlanmış bir dilekçe ile bu dilekçenin ekinde yer alacak olan kimlik belgesi ve yasal temsilciler tarafından yapılacak başvurularda yasal temsil hakkını gösteren belge fotokopileri yeterlidir. Yapı adına bir kişinin bile başvuru yapması Kentsel Dönüşüm İşlemlerinin başlaması sebep olur.

Ayrıca yapıya ait projeler veya benzeri çizim ve krokiler, daha önce yapı için hazırlanmış teknik rapor, belge ve benzeri evraklarda firmamıza başvuru esnasında veya firmamızla başvuru yapan veya kişi/kurum arasında imzalanacak sözleşme esnasında sunulması gerekmektedir.

Proje ve diğer evraklar mevcutta yok ise bir dilekçe ile bağlı bulundukları belediyenin arşivinden alınabilmektedir. Tabi burada söz konusu yapının bir projeye esasen yapılması durumda geçerlidir. Maalesef yurdumuzda bir çok yapının projesi bile bulunmaktadır.

Firmamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 6306 sayılı kanun kapsamında lisanslı olduğu için eğer yapıda yapılacak çalışmalar esnasında zorluk çıkartan veya çalışmaları engelleyecek faaliyette bulunacaklar hakkında güvenlik güçlerinden yardım talep etme hakkı kanunlarca verilmiştir. Ancak şirket olarak yaklaşımız ve talep ettiğimiz durum tüm kat maliklerine bilgi verilmesidir. Bu sayede çalışmalar güvenle ve huzurla sürdürülebilir olacaktır.

Firmamız tarafından görevlendirilecek teknik heyet yapıda ve yapının bulunduğu arazi üzerinde saha, laboratuvar ve bilgisayar analizleri yaparak yapının deprem testlerini yapacak ve çıkacak sonuca göre Yapı Risk Raporu hazırlanarak bakanlığa teslim edilecektir.

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 23/02/2016