MAYIS-AĞUSTOS 2017 KAMPANYASI

Firmamız her geçen gün sizlerden gelen taleplere karşılık yeni kampanyalar ve hizmetlerle, güvenli ve sorunsuz biçimde yapılarınızın deprem testlerinin yapılmasını amaçlamaktadır. Bu konu üzerine çeşitli etkinlik ve kampanyalar düzenlenmekte ve insanlarımıza bu zorlu ve karmaşık süreçte yardımcı olmak hedeflenmektedir.

Yeni kampanyamız geçen aylar yayınladığımız kampanyamıza eklemeler yapılarak daha düşük bütçelerdeki binalarında kontrol edilerek depreme karşı dayanımının belirlenmesi hedeflenmektedir.

 NOT: Kampanyamız sadece Kentsel Dönüşüm sürecine girecek yapılar veya bu sürece girme ihtimali olan yapılar içindir.  Okul, yurt, eğitim kurumları, v.b. kurum ve kuruluşlar için talep edilen raporlar bu kapsamda değildir. Bu tip raporlar için aşağıdaki bağlantıdan ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.

KURUMLAR İÇİN DEPREM RİSK RAPORU SAYFASINA GEÇİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

BİNANIZA CHECK-UP ZAMANI

Sağlığımız için düzenli olarak doktor kontrolleri yapıyoruz. Çocuklarımız için de gerekli durumlarda sağlık hizmetleri alıyor ve sağlığımızı korumaya çalışıyoruz. Peki sağlığımızı koruduğumuz kadar içinde yaşadığımız binalar da gerçekten sağlıklı mı? Günümüz şartlarında imal edilmiş yapıların ekonomik ömrü 50 yıl olarak kabul edilmektedir. Ancak eski yöntemler ve yönetmeliklerle yapılan yapıların ömürleri daha kısa sürmektedir. Ayrıca olası deprem gibi yatay kuvvetlere karşıda zayıf kalabilmektedirler.

Ancak Deprem testlerinin yapılması belirli bir miktar bütçe gerektirmektedir. Bu sebeple bir çok yapıda deprem testleri yapılamamakta veya ertelenmektedir. Ancak depremin ne zaman olacağı ve oluşacak deprem karşısında yapılarınızın durumunun ve davranışının tahmin edilmesi ancak yapınızda yapılacak kontrollerle mümkündür.

Firma olarak kurulduğumuz günden bu güne amacımız, insanlarımızın deprem karşısında güvenle yaşamalarını sağlayacak yapıların sayısını arttırmaktır. Bu bağlamda diyoruz ki;

Detaylar için

Tıklayınız…

Şimdi Binanıza Check-Up Zamanı

Check-Up kampanyamızdan yararlanmak için öncelikle talep ettiğiniz yapı tespit yöntemini seçmeniz gerekmektedir. 3 farklı yöntemle yapınızdan inceleme yapılacaktır.

 1. HIZLI: Yapınızın durumu uzman deprem ve yapı mühendisimiz İnş. Yük. Müh. Özcan ÖZ tarafından yerinde incelenecektir. Bu incelemede binadan numune alınmadan sadece mevcut durumun gözleme ve bölgesel tip değerlere göre incelenmesi ve mühendislik yorumu katılarak yapınızın durumu tespit edilmeye çalışılacaktır. Bu amaçla yapınızda yapısal ve yapısal olmayan çatlaklar hasarlar çökmeler v.b. incelenecek, bölgesel zemin değerlerine göre yapının deprem dayanımı belirlenmeye çalışılacaktır. Eğer mevcutta var ise imalat projeleri hem tasarım açısından hem de uygulama açısından incelenerek günümüz ve yapıldığı yıldaki şartlara göre olumlu ve olumsuz kısımlarını sunan bir gözleme dayalı rapor sizlere teslim edilecektir.
 2. ORTA:  Yapınızın kritik katı olarak ifade edilen en alt katından hızlı yönteme ek olarak en az 5 adet beton numunesi alınarak ve kolon donatıları röntgen ve sıyırma işlemleri ile tespit edilerek yapıyı oluşturan malzeme tespit edilecektir. Ayrıca yapıdan uygun bölgeden sismik zemin etüdü de yapılarak yapının performansı belirlenmeye çalışılacaktır. Teknik raporla birlikte başvuru yapan malike teslim edilecektir.
 3. KAPSAMLI:  Yapınızın tüm katlarından uygun  en az 3 adet beton numunesi alınarak ve kolon ve kirişler donatıları röntgen ve sıyırma işlemleri ile tespit edilerek yapıyı oluşturan malzeme tespit edilecektir. Ayrıca yapıdan uygun bölgeden sondajlı zemin etüdü de yapılarak yapının performansı belirlenmeye çalışılacaktır. Teknik raporla birlikte başvuru yapan malike teslim edilecektir.

Not: Sismik zemin etüdü 500TL ve Sondajlı zemin etüdü 1250 TL ücreti kampanya fiyatları içindedir. Eğer malikler isterse zemin etütleri yaptırmayabilir veya alt/üst zemin etütleri seçebilir. Fiyatlar seçimlere göre revize edilecektir.

BÖLGESİ
HIZLI
ORTA
KAMPSAMLI

Avrupa Yakası

500 TL

3000 TL

1000 TL/Kat

Kadıköy-Ümraniye-Bostancı-Beykoz-Üsküdar

600 TL

4000 TL

1250 TL/Kat

Anadolu Yakası Diğer Bölgeler

750 TL

3500 TL

1100 TL/Kat

KAMPANYA KATILIM ŞARTLARI: (Lütfen okuyunuz)

 1. Kampanya kapsamında verilen fiyatlara KDV dahil olmayıp ayrıca tahsil edilir. KDV oranı %18 olup ilave kampanya ile KDV oranı %12 olarak müşteriden tahsil edilecek fark iskonto olarak KDV tutarından düşürülecektir.
 2. Kampanya her ay ilk 30 müşterimiz için geçerlidir. Geçen dönem kampanyalardan edindiğimiz tecrübeye göre bu sayıya ayın ilk 10-12 gününde ulaşılabilmektedir. Bu amaçla kampanyadan yararlanmak isteyen hak sahipleri hızlıca teklif alması gerekmektedir.Teklif 30 gün geçerlidir.
 3. Kampanya 1500 m2 ve 8 kattan az binalar için düzenlenmiştir. Daha büyük veya yüksek binalar için fiyatlar revize edilecektir.
 4. Kampanyadan yararlanmak için fiyat teklifi almanız gerekmektedir. Fiyat teklifi alınmadan kampanyadan yararlanma imkanı yoktur. Fiyat teklifi alırken verilen kat sayısı ve kat alanı bilgileri hatalı ise ve yerindeki durumla uyumsuz ize verilen teklifin iptal edilmesi hakkı firmamıza aittir. Fiyat teklifinde teklif alan kişinin adı soyadı telefon numarası yapının adresi yer alması gerekmektedir. Aksi taktirde teklif geçersiz sayılacaktır. Teklif 30 gün geçerlidir.
 5. Yapıdan alınacak karot sayısı ve yerlerini belirleme yetkisi firmamıza ve uzman mühendislere aittir. Testler sonucunda yapıda oluşacak kirlenme, tozlanma veya oluşacak molozlardan ve boyalarda veya tesisatlarda meydana gelecek hasarlarda firmamız sorumlu tutulamaz.
 6. Kapsamlı testlerde fiyat teklifimiz 5 katlı ve daha az yapılar için verilmiştir. Kapsamlı testlerde kat sayısı fiyatı etkilemektedir. Bu sebepten 5 kattan fazla yapılar için tekrar fiyat alınması gerekmektedir.
 7. Hazırlanan rapor sadece bilgi amaçlıdır firmanın izni ve onayı olmadan başla bir amaçta kullanılamaz. Çeşitli nedenlerle kurumların talep ettiği teknik raporlar bu kampanya ile birleştirilemez emsal gösterilemez. Bu tip bir çalışma ile ilgili sayfamız için tıklayınız…
 8. Eğer deprem testlerinin orta veya kapsamlı olarak yaptırmış katılımcılar var ise zemin etüdü yaptırmışlarsa 500 TL farkla eğer zemin etüdü yaptırmamışlarsa 1000TL farkla hazırlanan raporu kentsel dönüşüm raporuna dönüştürebilirler. Bu çalışma yine firmamızın bilgisi dahilinde yapılmalıdır. Firmamızın bilgisi dışında yapılan çalışmalar için bir hak talep edilemez.
Dipu_cep_telefonu
m-1hizmetleri-300x80

2. BİNADA %33 İNDİRİM

Aynı ilçe sınırlarında komşularıyla anlaşarak birlikte firmamıza başvuru yaparak deprem risk raporu veya kentsel dönüşüme başvuru yapıldığında 2 ve daha fazla binanın deprem risk raporu ve kentsel dönüşüm dönüşüm ücreti genel fiyat teklifi üzerinden %33 indirim yapılmaktadır.

Aynı bölgedeki ikinci bina için eş zamanlı olarak yapılan başvurularda yukarıdaki tablo fiyatları üzerinden ikinci bina fiyatından %33 indirim yapılacaktır. KDV indirimi bu indirimin dışında olup ayrıca hesaplanacaktır. Katılım şartları yukarıdaki gibi geçerlidir.

KDV’NİN %33 BİZDEN

Tüm firmamızla yapacağınız çalışmalarda KDV oranın %33 kısmına denk gelen KDV miktarını firmamız tarafından ödenecektir. Hizmet sektöründe olan firmamızın KDV oranı %18 olup müşterilerimizden tahsil edilecek KDV oranı %12 olacaktır.

Örenğin 3.000 TL bir iş için ödenmesi gereken KDV oranı 540 TL iken müşterilerimizin ödeyeceği tutar 360 TL olacaktır.