Teşekkürler Türkiye.

Mayıs 2012 tarihinde 6306 sayılı kanunla çıktığımız bu yolda bizlere olan güveniniz ve desteğinizle 4. yılımıza giriyoruz. Geride bıraktığımız 4 yılda sektörde çeşitli illerde özellikle İstanbul başta olmak üzere çeşitli ilçelerinde hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz.Kentsel dönüşüm kanunuyla kurulan firmamız yine sektörde müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için yolunda devam etmektedir. İlk günden beri kazandığımız deneyim, uzmanlıklarımızla, bilgilerimizle kentsel dönüşüm sürecinde hizmetinizdeyiz.

Bilindiği üzere 31 Mayıs 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak hizmete giren 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü Hakkında Kanun kapsamında ülkemizdeki teknik kaidelere ve yönetmeliklere uygun olmayan olası deprem v.b. doğal afetlerde yıkılma olasılığı ve buna bağlı can ve mal kayıpları olması beklenen yapı sutoğumuzun yıkılarak yenilenmesi süreci hızlanmıştır. Ancak bazı yapılarda işlemlerin yürütülmesi biraz daha zor olabilmektedir. Özellikle bazı maliklerin yapılarının riskli olup olmadıklarına tam emin olma isteği, eğer riskli ise mali durumların ayarlanması, yapım süreçleri gibi bir çok nedenle Deprem Risk Raporu hazırlatılamıyor. Çünkü deprem risk raporu hazırlanması durumunda yapının 60+30 gün içinde yıkılacağı düşünülmektedir.

Oysaki süreç kısaca söyle özetlenebilir.

  1. Deprem Risk Raporunun alınması
  2. Deprem Risk Raporunun Kentsel Dönüşüm İçin İlgili belediyeye teslim edilmesi
  3. Yapının yıkımı
  4. Yapının yenlenmesi

Görüleceği üzere deprem risk raporu alınması ve yapınızın riskli olup olmadığını öğrenerek buna göre yol haritası çizme imkanınız bulunmaktadır. Eğer yapınız riskli çıkar ise ve malikler talep eder ise yapınızı Kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirmek ye yıkılıp yeniden yapılmasını talep etmek veya güçlendirme kararı almak yine maliklerin elinde.

Deprem Risk Raporunu Alın Binanınız Durumunu Öğrenin

Dipu Kentsel Dönüşüm olarak diyoruz ki önce deprem risk raporunuzu alın. Binanızın durumunu öğrenin. Eğer yapınız riskli ise buna duruma göre mali potrenizi hazırlayın, apartmanınız ile ortak hareket ederek Kentsel Dönüşüme başvuru yapın ve bu sayede güveli ve huzurlu bir şekilde sürecinizi tamamlayınız.

 

4. Yıla Özel Kampanya

Firmamıza olan yoğun ilginize teşekkür etmek amacıyla her ay ilk 30 Deprem Risk Raporu işi sadece 2.000 TL ücretle hazırlanacaktır. Bu sayede sizler binanızın durumunu öğrenerek diğer hissedarlarınız ve komşularınızla hazır olduğunuzda kentsel dönüşüme başvuru yapabileceksiniz.

 

1.000 m2 ve toplam 8 kattan düşük yapı

Avrupa Yakası ………………………………………………………………………………………2.000 TL + KDV (1)

Kadıköy-Ümraniye-Bostancı-Beykoz-Üsküdar………………………………………..2.250 TL + KDV (1)

Anadolu Yakası Diğer Bölgeler………………………………………………………………2.500 TL + KDV (1)

(1) Fiyatımız sadece deprem risk raporu için olup kentsel dönüşüm kapsamında yapının belediye sunulması sırasında +1.000~1500 TL ilave ücret alınacaktır. Alınacak ilave ücret ile yapının Zemin etüt çalışmaları yapılacak ve ilgili belediyesinde dosya takibi ücretleri olarak tahsil edilmektedir. Eğer testlerin yapılmasına mani olacak kişiler bulunması durumunda Polis desteği talep edilebilmektedir. Bu durumda ilave ücret olarak evrak ve dosya takibi için 1000 TL tahsil edilmektedir.

Kampanya kapsamına girmeyen yapılar için ayrıca fiyat talep edebilirsiniz.

 

m-1hizmetleri-300x80