DİPU Kentsel Dönüşüm ve Proje Müşavirlik markası olarak 2012 yılından beri sektörde kesintisiz hizmet vermekteyiz. Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte birçok resmi kurum, kuruluş ile özel sektörde firmalara, hak sahibi vatandaşlara DEPREM MÜHENDİSLİĞİ konularında hizmetler sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. 10 yılın ardından daha çok kişiye ulaşmak ve firmamız ile faaliyetlerimizi tanıtmak için firmalara özel sayfamızı hazırladık. Bu sayfa sayesinde firmamızla daha önce hiç çalışmadınız ise yeni işlerinizde birlikte çalışma fırsatı da bulmayı temenni ediyoruz. Amacımız bir gün ihtiyaç duyduğunuzda firmamız ve çalışanlarımızın sizlere hizmet etmeye hazır olduğunu sizlere hatırlatmak ve tedarikçi listenizde yer alarak yeni çalışma ortamları sağlamaktır.

Çalışma hayatınızda başarılar dileriz.

SEKTÖREL FİRMALARA ÖZEL FİYAT TEKLİFİMİZ

Bina TürüÜcret
Betonarme Yapılar4.500 TL
Yığma Yapılar4.000 TL
Taşıyıcı Olmayan Yapılar3.500 TL
Diğer YapılarLütfen fiyat isteyiniz.

FİYATLANDIRMA HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

  1. Fiyatlarımız sektörde hizmet veren mimarlık ofisleri, mühendislik ofisleri, yapı denetim firmaları ve inşaat müteahhitlik firmaları için geçerlidir. Bireysel kullanıcılar için güncel fiyatlarımız geçerlidir.
  2. Fiyatlandırma İstanbul ili sınırlarındaki yapılar için verilmektedir. Diğer illerdeki hizmet talepleriniz için ayrıca fiyat teklifi alınmalıdır.
  3. Fiyatlarımız sektörel bir firmanın ilk işi vermesi ile birlikte 2022 yılı sonuna kadar geçerlidir.
  4. Baz fiyatlandırma bir bodrum katlı ve toplam 10 katı geçmeyen toplam inşaat alanı 2000 m2 ve altında olan, güçlendirme olmayan ve içinde deprem perdeleri bulunmayan yapılar için geçerlidir.  Eğer yukarıdaki baz yapı tanımı dışında, 2000 m2 büyük alanda, ilave bodrum kat, güçlendirme elemanları yada deprem perdesi mevcut olan binalarda ilave ücret tahsis edilecektir.
  5. Ücretlendirme saha çalışmaları numune alma, rapor işlemleri ve dosyanın ilgili ilçe belediyesinden onaylatılmasını kapsamaktadır. Diğer süreçler bu tekliflerin dışında bırakılmıştır.
  6. Ücretlendirmeye yakın mesafe sismik zemin etüt değerleri yada sismik zemin etüt raporu dahildir. Ancak ilgili belediye yada işveren sondajlı zemin etüdü talep ederse bu durumda fiyat farkı talep edilecektir.
  7. Fiyatlarımıza ilgili belediyelerin talep edeceği harçlar ve ücretler dahil değildir. Bu ücretler işveren tarafından ödenecektir.
  8. Ücretler tüm maliklerin anlaştığı ve Kentsel Dönüşüme girmeye hazır binalar için geçerlidir. Eğer malikler arasında anlaşmazlık olan bir yapı mevcut ise ve deprem testlerinin yapılmasına engel olacak malikler mevcut ise bu durumda 2.000 TL + KDV polis destek talebi için ilave ücret alınır. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz.
  9. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. İstenmesi durumunda KDV oranımız %18 olarak hizmet sektöründe belirlenmiştir.

İLAVE FİYATLANDIRMALAR

1 kattan fazla ilave her bodrum kat için  500 TL+ KDV

2000 m2 büyük binalarda her ilave alan için 1 TL/m2+ KDV

Güçlendirme mantosu olan yapılarda 750 TL + KDV

Güçlendirme perdesi olan yapılarda 750 TL + KDV

Deprem perdesi mevcut olan yapılarda 750 TL + KDV

ilave ücret baz fiyata eklenecektir.

ÖDEME PLANI

Ödeme planı her bir iş için aynı olup aşağıdaki gibidir.

%50 iş başlangıcında avans ödemesi olarak peşin

%50 her ayın sonunda toplam bakiye üzerinden tahsil edilecektir.

— Ödeme düzensizliği yapan firmaları özel olarak hazırladığımız bu teklifin dışında bırakılacaktır.

İŞ PLANI VE SÜREÇ

Firmamıza başvuru yapmadan önce sizlerle genel bir sözleşme yapılacaktır. Bu sözleşme ile yukarıda belirtiğimiz ücretler 2022 yıl sonuna kadar sabit olarak belirlenecektir. Genel sözleşme sonrası her bir iş için talep formları hazırlanacak ve varsa ilave ücretler de belirlenip taraflar arasında imzalanarak sözleşmenin eki olarak kabul edilecektir. 

Firmamıza başvuru evraklarının tamamı tamamlanması, avans ödemesinin yapılması ve https://kentseldonusum.csb.gov.tr/  üzerinden başvuru yapılması sonrası saha çalışmaları için ortak bir gün belirlenecektir. Ortalama saha çalışma randevu aralığımız 2-5 gün arasındadır. Saha çalışmaları sonrası raporun hazırlanması ve sistem üzerinden ilgili belediyeye teslim edilmesi süresi ortalama olarak 5-7 gün arasında değişmektedir. Bu süre karot raporları ve sismik zemin etüt değerlerinin tarafımıza gelme süresiyle bağlantılı olup bazı yoğun dönemlerde 7-10 günü bulmaktadır.

Dosyanın ilgili belediyesine teslimi sonrası firma çalışanlarımızca düzenli olarak dosyanın takibi yapılarak en kısa sürede dosyanın onaylatılması sağlanacaktır. Bu sürede ilgili ilçe belediyesi ve memurun çalışma durumu süreyi etkileyeceğinden net bir süre verilememektedir. Gerek şirket prensiplerimiz gerekse 6306 sayılı kanun ilgili maddeleri nedeniyle dosyanın takip edilmesi ve onaylatılması firmamız sorumluluğundadır. İşveren kendi bireysel ve kurumsal ilişkileri ile dosyayı daha hızlı onaylatabileceğini düşünüyor ise bu durumda firmamıza bilgi vererek takip işlemlerini kendi de yürütebilir.

Dosyanız ilgili belediyesince onaylanması ardından firmamız tarafında sizlere bilgi verilecek ve süreç tamamlanacaktır.

Muhammed Ali ÖZ

(Kurumsal çözüm danışmanınız)

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 25/08/2020

Güncelleme Tarihi: 24/08/2028